Baśniowe Bieszczady

Nieduże pasmo gór w Karpatach Wschodnich to konkretnie Bieszczady. To wspaniałe miejsce cechujące się bogatym klimatem, bezprecedensową w innych miejscach kraju fauną i florą i nietypowym rozkładem rzek i grzbietów górskich. Choć sa to najwyższe góry w Polsce gór, to mimo wszystko piesze wędrowanie w Bieszczadach sprawia tułaczom wiele radości.
drzewo
Szlaki turystyczne wizytowane w dowolnej porze roku a przyleganie z parkami narodowymi mieszczącymi się na powierzchni Ukrainy i Słowacji urozmaicą obecność w górach.
panorama

Magnetyzm Doliny Sanu

Jednym z najpiękniejszych terytoriów położonych w terenie pasma górskiego północnych Bieszczadów jest PK – Park Krajobrazowy Doliny Sanu. Często wolno spotkać się z sprecyzowaniem otulina BPK i tu rozmowa o parku krajobrazowym. Szczególny klimat parku wyznaczają stare lasy buczynowe, które ustanowią ostoje dla sporych ssaków. Obecność w tym urokliwym miejscu wiąże się z przeróżnymi atrakcjami. Zabawy integracyjne w górach dla nowo przybyłych, piękne ścieżki przyrodnicze, niestandardowa rzeźba powierzchni oraz astronomiczna bioróżnorodność sprawiają, że wędrowcy z chęcią powracają do Doliny Sanu. Odwiedziny w Parku wiążą się nie tylko z podziwianiem jego szaty roślinnej, ale także obcowaniem w osobliwym Obszarze rezerwacie ptaków. Gama siedlisk bardzo unikatowych ptaków jest na tym obszarze szczególnie kluczowe.
rozległa panorama

Odpoczynek tylko w tamtym miejscu

Na obszarze Parku Doliny Sanu zlokalizowanych jest zaledwie parę wiosek i osad.
Przyjezdni zatrzymują się w gospodarstwach turystycznych i domach wypoczynkowych, które dają im sposobność bycia wśród zbiorowisk leśnych.
Jedną z ciekawszych ofert odpoczynku gwarantuje zielonapolana.com.pl/ Dom Wczasowy Zielona Polana zlokalizowany w malowniczej bliskości u wrót Bieszczad gwarantuje wypoczynek dla całej familii, staruszków czy szkół.
Mogą oni liczyć na wiele atrakcji turystycznych, wśród których znajdują się imprezy integracyjne, przyrodnicza edukacja, wspólne piesze wycieczki czy spływy kajakowe. A całokształt to w spokojnej i ładnej okolicy. Bieszczady są bajecznym miejscem do odpoczynku. Nie są zapchane podróżnikami jak inne obszary górskie w Polsce a osobliwe i sporadycznie spotykane w Polsce rośliny i zwierzyna znakomicie urozmaicają przebywanie w tej części Polski. Te pasma górskie są znakomitym lekarstwem na wyczerpanie i napięcie nerwowe. Generują wśród zwiedzających dodatkową energię i pozwalają nasycać się urokami życia.