Piątka najistotniejszych zalet podkładu z korka pod rozmaitego rodzaju posadzki

Korek to tak stary materiał, że pamięta jeszcze czasy prehistoryczne. Przede wszystkim kojarzony jest z zamykaniem butelek, ale dzięki niecodziennym cechom, znalazł przeznaczenie w wielu specjalizacjach i dziedzinach w codziennym życiu. Po prawdzie korek to zamienna nazwa tkanki dębu korkowego.


Najważniejszym kontrahentem korka biorąc pod uwagę największe występowanie lasów korkowych ma Portugalia. Zdejmowanie kory z drzew ma miejsce mniej więcej co 9 lat, w charakterystycznych porach i zlecone jest tylko kompetentnym pracownikom. W toku konstrukcji domu, wielokrotnie zastanawiamy się jaki podkład wyselekcjonować, aby nasza podłoga zapewniała nam poprawną izolację, ale też niwelowała nieznaczne nierówności. Niezastąpionym wytworem okażą się tutaj grunty z korka, jakie są materiałem naturalnym i niesłychanie trwałym.

Podłoga z korka i jej pięć plusów

1. Zabezpieczenie przed harmidrem i utratą temperatury

Podkłady z korka mają słaby współczynnik przewodzenia ciepła i gwaru. Nie przepuszczają i nie absorbują ciepła. Podkłady z korka, z racji nadzwyczajnej struktury, utrzymują swe właściwości do izolacji w obszernym rozmiarze temperatur.

2. Spora giętkość powierzchni i mało regularna budowa

Korek jest niezwykle plastyczny i giętki. Po ścisku ekspresowo powraca do poprzedniego stanu, nie nosząc żadnych objawów odkształceń. Drapiąca powierzchnia umożliwia oprócz tego wyrównać słabości wylewki.

3. Wytrzymałość na uszkodzenia

Korek jest niezwykle słabo podatny na ścieranie nawet w trakcie sporego współczynnika ścierania. Nie drobi się i nie ustępuje mechanicznym uszkodzeniom.

4. Niezmienny wymiar

Korek jest przewybornym artykułem statecznym rozmiarowo. Po rozwinięciu podkładu i ułożeniu na nim należytej podłogi lub mebli, podkład nieustająco będzie miał identyczną grubość. To sprawia, że wolno poprawniej dopasować fragmenty i nie występują szczeliny między elementami.

5. Powietrze i woda zostają zablokowane.

Korek dzięki zawierania suberyny jest nieprzenikliwy dla wody i powietrza, a także nie reaguje z nimi chemiczne .


Korkowy podkład wolno wykorzystywać niezależnie od tego co jest na pdłodze. Nie ważne czy jest to drzewo, guma czy podłoga pływająca. Podkład perfekcyjnie stłumi drgania i wygłuszy dźwięki podczas chodzenia. Najlepszym miejscem do pozyskania tego banalnego w montażu wyrobu jest cork24.co.uk cork roll.
Obecnie wielki nacisk kładzie się na to by wyroby były wytrzymałe na działanie ognia i wysokiej temperatury, korek spełnia ten wymóg i na dodatek nie generuje trujących oparów w czasie spalania.