Szybki montaż, doskonałe rezultaty – korek samoprzylepny w naszych wnętrzach

Dąb korkowy to drzewo występujące w rejonie basenu Morza Śródziemnego, wytwarzające bardzo grubą korę o niezwykle cennych właściwościach. Jej doskonała izolacyjność, trwałość, sprężystość i elastyczność, czyni z niej bardzo pożądany surowiec. Kora dębu korkowego wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu i codziennym życiu.
unterlagen-kork-3mm-10m

Czym jest korek samoprzylepny?

Korek samoprzylepny to różnych rozmiarów arkusze korkowe, które od spodu zostały pokryte warstwą mocnego i bezwonnego kleju. Dzięki temu ich montaż jest niezwykle prosty. Wystarczy odkleić folię zabezpieczającą klej i przyłożyć arkusz do wybranej powierzchni, zarówno gładkiej, jak i chropowatej.
Korek samoprzylepny to produkt o szerokim zastosowaniu. Można wykonać z niego bardzo praktyczne tablice korkowe, które pozwolą uporządkować wszelkie zapiski i notatki. Świetnie nadaje się również do wypełniania gablot przeznaczonych pod różnego rodzaju informacje.
Arkusze korkowe z korka samoprzylepnego doskonale sprawdzą się również jako dekoracyjny korek ścienny. Przyklejone na ścianie staną się naturalną i nietuzinkową ozdobą całej ściany bądź jej fragmentu. Taką powierzchnią można malować, więc bez problemu dostosujemy kolorystykę korka do naszego wnętrza. Można pozostawić go również w naturalnym słomkowym odcieniu.
Korek ścienny w formie samoprzylepnych arkuszy, oprócz walorów estetycznych, pełni również inną, bardzo ważną rolę. Jest doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym, dzięki czemu nasze wnętrza staną się ciepłe, przytulne oraz przyjemnie ciche.
Szeroki wybór korka samoprzylepnego znajdziemy na stronie https://korkrollen.de/. Arkusze korkowe dostępne są tam w różnych rozmiarach i grubościach, dzięki czemu dobierzemy odpowiedni produkt do naszych potrzeb.
flaschen-korken-5

Jak zamontować korek samoprzylepny?

Na początek należy zadbać o to, aby powierzchnia, na której będzie przyklejony korek była oczyszczona i sucha. Wszelki pył, który mógł osiąść na ścianie podczas remontu, należy usunąć. Arkusze korkowe pozbawiamy folii ochronnej i przykładamy do ściany, delikatnie przyciskając.
Ponieważ korek jest materiałem elastycznym i odpornym na kruszenie, można go ciąć, nadając mu pożądane kształty. Dzięki temu stworzymy oryginalne ozdoby ścian lub nietypowe tablice korkowe, które z pewnością zachwycą niejedno dziecko.
Korek samoprzylepny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć wiercenia ścian i brudnych prac. Jego zamontowanie na ścianie nie jest kłopotliwe i z pewnością każdy poradzi sobie z tym doskonale. A więc do dzieła!
cork-roll-8mm-mini-5m-1

Leave a Comment