Akcesoria wykonane z korka dla stanowiska pracy a także domu

Korek okazuje się być nietypowym wytworem uzyskiwanym z drzew. Jest to produkt w 100% naturalny, który pozyskiwany jest nie uszkadzając drzewa. Drzewa te żyją głównie na terenach wokół południowego morza Europy i co więcej pozostają drzewami nie zrzucającymi liści i mogą żyć nawet dwieście lat.

Korę z każdego drzewa otrzymuje się raz na 10 lat, jedynie w konkretnych miesiącach, kiedy korkowica błyskawicznie narasta.

Drzew okorowują specjaliści, a prace wykonywane muszą być ręcznie. Korek znany był już tysiące lat temu. Stosowano go przy łowieniu ryb albo w produkcji butów. Teraz stosowany może być w paru gałęziach przemysłu. Głównie wykorzystuje się go w formie surowca izolacyjnego, lecz też jako ozdoba domów. Wskutek bezkonkurencyjnych atrybutów, stosowany bywa też do tworzenia różnorodnych artykułów dla przedsiębiorstw oraz domów.

Surowiec o naturalnych cechach

Korek może być surowcem, który charakteryzuje ciąg niezwykłych parametrów, jakich jakakolwiek technologia nie mogłaby wytworzyć w zastępczych artykułach. Korek produkują komórki, które zawierają powietrze. Z tego powodu ma niewielki ciężar i nie nasiąka wodą, a to sprawia, że jest materiałem szczelnym. Korek nie wiąże się z innymi związkami chemicznymi, co determinuje dobrą izolację jak i wytrzymałość. Dzięki temu przy permanentnym naporze fellem może powrócić do pierwotnej formy bez objawów wykrzywienia. Na powierzchni korka nie kumulują się żadne jony ujemne. Dzięki temu nie pojawia się gromadzenie jak i pochłanianie pyłków. Antyelektrostatyczność fellemu sprawia, że jest znakomitym materiałem dla alergików. Prócz tego surowiec ten jest bezwonny, nie wytwarza niebezpiecznych substancji jak i również nie narusza powierzchni węchowych. Przedstawiono tylko poniektóre zalety, które demonstruje ten unikatowy produkt.

Nietypowe akcesoria

Korek wydaje się materiałem niezwykle elastycznym i może być używany w rozmaitych gałęziach technologicznych. Produkuje się z jego pomocą między innymi nadzwyczajne akcesoria galanteryjne lub nietuzinkowe akcesoria użytkowe w domach. Z tego powodu, że bywa plastyczny, nie kruszy się i okazuje się być nadzwyczaj wytrzymały mechanicznie. Możemy wyszukać wiele wyrobów wytworzonych z korka jak choćby na stronie www cork24.co.uk. Są to świeczniki lub ramki na zdjęcia. Takowe wspaniałe artykuły są bezpieczne i co więcej podlegają ponownemu wykorzystaniu.

Leave a Comment